אודות כפר הנופש ביאנקיני

כפר הנופש ביאנקיני ים המלח הוקם בשנת 2002 מחזונה של דינה דגן – אישה ציונית חזקה, הרואה בעצמה ממשיכת דרכו של הגנרל אנג'לו לוי ביאנקיני בבנייה, באהבת הארץ ובהפרחת השממה. הכפר מנוהל ומתופעל על ידי דינה ובניה ועל ידי צוות עובדים רחב ומגוון מכל העדות והדתות.
המקום נועד לאפשר לאורחיו להתרווח, להירגע וליהנות בחופשה שלווה ורגועה בים המלח. לרשותכם מאה חדרי אירוח מסוגים שונים, אתר קמפינג, אולמות אירועים וכנסים ,  מסעדה וכן מבצעים בים המלח המוצעים באתר הכפר.

איך הכול התחיל?
כפר הנופש ביאנקיני כפר נופש בים המלח נולד כפאב-מסעדה בשנת 1995 במרכז ירושלים. במאי 2001 סוכל פיגוע בפאב על ידי דינה דגן, כאשר הוציאה מטען חבלה רב עוצמה שהוטמן בו. כך ניצלו חייהם של כ-200 בני נוער, עובדים ועוברי אורח נוספים ששהו במקום באותה עת. עם ריבוי הפיגועים רחובות ירושלים הפעילים כבו לאיטם ועימם העסקים במקום. מתוך כך, החליטה דינה להעתיק את ביאנקיני לצפון ים המלח – למקום שיש בו אור, נחת, שלווה ופוטנציאל לעשייה חיובית ומועילה.

דינה דגן

החלום של דינה
"יש לי חלום – להוריש לדורות הבאים עולם טוב יותר, עולם מפויס שנעים לחיות בו. אני מאמינה שאנו אומה קטנה בעלת לב גדול. אני פותחת את ליבי ואת המקום הייחודי הזה לכל העדות והדתות, בתקווה לקירוב לבבות, שיתוף פעולה ודו קיום. עם תקווה, חזון ואהבה, עשיתי יש מאין ובניתי לכבודכם גן עדן על חולות ומקום נטוש. הטבע יוצר זריחות של זהב, הרי מדבר בצבע שנהב ומי ים בצבע טורקיז.

"היכולת האמיתית היא להכיל את השני, לקבל ולאשר את עצמי ואת הסביבה, לראות את הטוב בכל דבר ולתת לדברים לקרות. האמון שיש לי בעצמי ובאחר היא לב החוכמה שלי. לא פעם נתתי לדברים להתפתח כמעט עד כדי אסון, אבל ברגע הנכון כל החושים שלי קפצו מתוך האמון העמוק בעצמי וברעיון שהדברים הם תמיד בעדי, ושהנסיבות יביאו לטוב, לחוף ביאנקיני. אני מזמינה את כולכם למלא את הלב והנפש בשקט ושלווה, וליהנות מקסם של חופשה באווירה רגועה על שפת ים המלח".