bian-logo

אטרקציות בים המלח

ים המלח הוא מקום מיוחד שאין שני לו: אתר בריאות וספא טבעי הגדול מסוגו, והמקום הנמוך ביותר בעולם. כבר בימי קדם נודע ים המלח בשל סגולות המרפא שבו, וישנן עדויות כי עוד בתקופת קליאופטרה הגיעו רבים לאזור ים המלח כדי להירפא ולהתפנק.
 
קרינת השמש בים המלח ידידותית לאדם, וקיים בו עושר של מלחים ומינרלים הנמצאים במים, בבוץ ובאוויר אשר מיטיבים עם העור ומערכת הנשימה. הטיפול האקלימי בים המלח, כמו גם מוצרי הבריאות המופקים ממנו, זוכים להכרה במדינות רבות בעולם ובהן ארה"ב. אז אחרי כל הסגולות והיתרונות האלה, אפשר בהחלט לכנות את ים המלח ואת חוף ביאנקיני כאתר מרפא טבעי לגוף ולנפש המשרה רוגע ושלווה. עכשיו ברור לגמרי מדוע בחרנו להקים אותו דווקא פה.
 
בין אם בחרתם להתארח בזוג, עם משפחה או עם חברים בכפר הנופש ביאנקיני, תהיו בטוחים שתמיד תמצאו עיסוקים מעניינים ואטרקציות בים המלח לכל הגילים ובכל סגנונות הבילוי. אספנו עבורכם כמה מומלצות במיוחד.
 

נחל אוג

נחל אוג ממוקם ליד קיבוץ אלמוג שבצפון ים המלח – בין ואדי קלט בצפון לנחל קומראן בדרום. הוא הצפוני שבנחלים הנשפכים ממדבר יהודה לים המלח, ומחולק למספר מקטעים מבחינה גיאולוגית וצורת נוף. מומלץ לטייל בקטע התחתון של הנחל שיתרונו הגדול הוא במגוון האטרקציות למטיילים, הנגישות הקלה למסלול ואף האפשרות לטייל בו בצורה מעגלית.
מרחק מכפר הנופש ביאנקיני: 10 ק"מ (כ-10 דקות נסיעה).

אתר הטבילה קאסר אל יהוד

על פי המסורת היהודית, קאסר אל יהוד הוא המקום בו חצו בני ישראל את נהר הירדן בכניסתם לארץ כנען. על פי המסורת הנוצרית, בבית עברה השוכנת מול קאסר אל יהוד, על הגדה המזרחית של נהר הירדן, הטביל יוחנן המטביל את ישו ומאמיניו. אתר הטבילה נחשב שלישי בקדושתו בעולם הנוצרי לאחר כנסיית המולד בבית לחם וכנסיית הקבר הקדוש בירושלים. המתחם משתרע על פני שטח של 329 דונם השייכים לכנסייה היוונית אורתודוקסית.
מרחק מכפר הנופש ביאנקיני: כ-20 ק"מ (20 דקות נסיעה).
טלפון לבירורים ושעות פעילות: 02-6504844

ואדי קלט-נחל פרת (מנזר סנט ג'ורג')

נוף מדברי, מים נובעים וצמחייה מגוונת יוצרים את נווה המדבר המיוחד של שמורת הטבע נחל פרת (ואדי קלט). במקום תמצאו גם מנזרים וממצאים ארכאולוגיים – שרידים של פעילות אנושית מתקופות שונות. הנחל שאורכו כ-30 ק"מ עובר בקניונים עמוקים, בעין פרת, ובבריכות סלע טבעיות. המסלול מומלץ למיטיבי לכת ואורכו 5 ק"מ.
מרחק מכפר הנופש ביאנקיני: כ-20 ק"מ (20 דקות נסיעה).

השומרוני הטוב

במשך דורות רבים שימש תוואי הדרך של השומרוני הטוב צליינים, נזירים וחוקרי מקרא, בדרכם אל אתר הטבילה בנהר ירדן (קאסר אל-יהוד). ראשיתה של דרך זו בימי הבית הראשון, והיא זכתה לפריחה בתקופות הביזנטית והצלבנית. כיום מוצגים במקום שרידים ארכיאולוגיים ובהם פסיפסים מרשימים, כמו גם מבנה עתיק ומשומר בן שישה אולמות מהתקופה העות'מאנית ששימש כפונדק דרכים. במוזיאון תיהנו מתצוגת שרידים ארכיאולוגיים, ובהם עושר פסיפסים מרהיבים מהתקופה הביזנטית.

ארץ בראשית

בלב נופי המדבר המרהיבים, על כביש 90 מירושלים לים המלח, ממתינה לכם ארץ בראשית עם חוויה מקראית יוצאת דופן. אליעזר, עבדו של אברהם, יוביל אתכם אל הכנסת האורחים הידועה באוהל, שם תוכלו לשמוע את סיפור המקום בארץ כנען מתקופת אברהם אבינו, ירמיהו הנביא, דוד המלך, הורדוס המלך ועד ימינו.
מרחק מכפר הנופש ביאנקיני: כ-25 ק"מ (25 דקות נסיעה).
טלפון לבירורים ושעות פעילות: 02-9974477

דיר חג'לא – מנזר חוגלה

מנזר דֵיר חָגְ'לָא הוא מנזר יווני-אורתודוקסי הממוקם במדבר יהודה צפונית לים המלח, סמוך לקאסר אל יהוד. המנזר שוכן בחורשה ירוקה ומטופחת עם פינות אירוח מוצלות. בקומה הראשונה שוכנים המטבח וחדר האוכל של המנזר, לצד קפלת תפילה קטנה, בעוד שהכנסייה הגדולה ומגורי הנזירים שוכנים בקומה השנייה. צמוד למנזר ישנה אכסניה עבור צליינים יוונים המבקרים במקום.
מרחק מכפר הנופש ביאנקיני: כ-9 ק"מ (10 דקות נסיעה).

שמורת טבע נחל דוד

נחל דוד זורם באזור שמורת עין גדי שבמדבר יהודה ממעלה עין גדי עד מצפור ישי, ומשתרע על פני 19 קמ"ר.בדומהלכל נחלי מדבר יהודה, חלקו העליון של אפיק הנחל רדוד, אך באזור מצוק ההעתקים הוא נשבר במפל ענק בגובה של כמעט 200 מטרים, וכאן מתחיל הקטע הקניוני, היפה והמגוון של הנחל.
טלפון לבירורים ושעות פעילות: 08-6584285

שמורת טבע נחל ערוגות

נחל ערוגות הוא נחל איתן גדול המנקז את מרכז מדבר יהודה. יובליו העליונים מתחילים ממזרח לחברון, ושפכו מצפון לעין גדי. בניגוד לנחל דוד, לנחל ערוגות אגן ניקוז של יותר מ-200 קמ"ר. בקילומטרים האחרונים לפני ים המלח הוא נופל אל קניון עצום שעמקו מעל 500 מטר וזורמים בו מי מעיינות כל ימות השנה. בקניון הזורם עובר מסלול טיול יפהפה מחניון השמורה עד לאזור "המפל הנסתר" ו"הבריכות העליונות" שבנחל.
טלפון לבירורים ושעות פעילות: 08-6118860

קומראן

קוּמְרָאן ממוקמת במישור הצפון-מערבי של ים המלח, סמוך לשפך נחל קומראן. המקום התפרסם במיוחד בשל מגילות ים המלח שנמצאו במקום. מערות קומראן התגלו בשנת 1946 על ידי נער בדואי שיצא לחפש עז תועה, וגילה מערה ובה כדי חרס שבתוכם מוסתרים כתבי יד. תגלית זו הובילה לגילוי 929 כתבי יד במקום כחלק מתגלית מגילות ים המלח. לאחר גילוי המגילות נערכה חפירה, וממצאיה גילו שרידי יישוב שנבנה על פי הערכות החוקרים בין השנים 130 ל-150 לפני הספירה.
מרחק מכפר הנופש ביאנקיני: כ-7.5 ק"מ.
טלפון לבירורים ושעות פעילות: 02-9942235

גן לאומי עתיקות עין גדי

אזור עין גדי היה מיושב בתקופות שונות, ובתחום הגן הלאומי ישנם שרידי מקדש בני התקופה הכלקוליתית. בנוסף קיימים במקום שרידים המעידים על יותר מ-1,300 שנות התיישבות יהודית רצופה באזור – החל מהמאה ה-7 לפנה"ס ועד המאה ה-6 לספירה. בגן נכלל גם אתר בית הכנסת העתיק בעין גדי – בית כנסת עתיק מן המאה ה-6, ובו רצפת פסיפס מהיפות בארץ.
מרחק מכפר הנופש ביאנקיני: כ-41.2 ק"מ (כ-35 דקות נסיעה).

מצדה

מבצר מצדה העתיק הממוקם על פסגתו של צוק מבודד בשוליו המזרחיים של מדבר יהודה, מתנשא לגובה של 63 מטרים מעל פני הים, וכ-450 מטרים מעל ים המלח שלמרגלותיו. הצוק נבחר על ידי המלך הורדוס לשמש כמקום מפלט ומצודה מלכותית, ועל פסגתו השטוחה נבנו ארמונות מפוארים, מבני ציבור ותענוגות.
מרחק מכפר הנופש ביאנקיני: כ-60 ק"מ (כ-47 דקות נסיעה).
טלפון לבירורים ושעות פעילות: 08-6584207

גלריה מינוס 430

הגלריה הנמוכה בעולם: המבנים הירדניים הנטושים שעל כביש 90 קיבלו חיים חדשים בזכות עשרות אמני רחוב מהארץ ומהעולם, שצבעו אותם והוסיפו להם עיטורים ייחודיים וציורי גרפיטי תחת הכותרת: דו-קיום בין ישראלים לפלסטינים תושבי יריחו והעלאת המודעות להיעלמות ים המלח". עכשיו הזמן לבקר במקום ולהתרשם מהציורים המרהיבים.

כנען תיירות במדבר

טיולי טרקטורונים, ג'יפים וטיולים אתגריים בשטח.
טלפון לתיאום מראש ושעות פעילות: 02-3787897

מחירון טיולים נהיגה עצמית

טיולי רכיבה בחוות סוסים בקיבוץ קליה

טלפון לתיאום ושעות פעילות: 054-4876336

שיט קיאקים מאורגנים בים המלח

טלפון לתיאום ושעות פעילות: 050-8650705

שיט בסירה בים המלח

טלפון לתיאום ושעות פעילות: 052-4333050