אודות כפר הנופש ביאנקיני

כפר הנופש ביאנקיני הוקם בשנת 2002 על ידי דינה דגן – אישה חזקה וציונית, הרואה עצמה כממשיכת דרכו של הגנרל אנג'לו לוי ביאנקיני בבנייה, באהבת הארץ ובהפרחת השממה. הכפר מנוהל ומתופעל על ידי דינה ובניה ועל ידי צוות עובדים רחב ומגוון מכל העדות והדתות.
כפר הנופש נועד לאפשר לאורחיו להתרווח, להירגע וליהנות. במקום 67 חדרי אירוח מסוגים שונים, מבצעים בים המלח, אתר קמפינג, אולמות אירועים וכנסים ,מסעדה ועוד.

איך הכל התחיל

ביאנקיני נולד כפאב-מסעדה בשנת 1995 במרכז ירושלים. במאי 2001 סוכל פיגוע בפאב על ידי דינה דגן, כאשר הוציאה מטען חבלה רב עוצמה, אשר הוטמן בפאב. כך ניצלו חייהם של כ-200 בני נוער ששהו במקום באותה העת, של העובדים במקום ושל עוברי אורח נוספים. עם ריבוי הפיגועים - רחובות ירושלים הפעילים כבו לאיטם ועימם העסקים במקום. מתוך כך, החליטה דינה להעתיק את ביאנקיני לצפון ים המלח – למקום שיש בו אור, נחת, שלווה ופוטנציאל לעשייה חיובית ומועילה.

החלום של דינה

"יש לי חלום - להוריש לדורות הבאים עולם טוב יותר, עולם מפויס שנעים לחיות בו. אני מאמינה שאנו אומה קטנה בעלת לב גדול. אני פותחת את ליבי ואת המקום הייחודי הזה לכל העדות והדתות, בתקווה לקירוב לבבות, שיתוף פעולה ודו קיום. עם תקווה, חזון ואהבה, עשיתי יש מאין ובניתי לכבודכם גן עדן על חולות ומקום נטוש. הטבע יוצר זריחות של זהב, הרי מדבר בצבע שנהב ומי ים בצבע טורקיז."

חוכמה נשית על פי דינה דגן

"היכולת להכיל את השני, לקבל ולאשר את עצמי ואת הסבבה, לראות את הטוב בכל דבר ולתת לדברים לקרות. האמון שיש לי בעצמי ובאחר היא לב החוכמה שלי. לא פעם נתתי לדברים להתפתח כמעט עד כדי אסון, אבל ברגע הנכון כל החושים שלי קפצו מתוך האמון העמוק בעצמי וברעיון שהדברים הם תמיד בעדי, ושהנסיבות יביאו לטוב."

סיפור הפצצה