הצג הסתר
אודותינו
דלג על אודותינו
7.האישה הנועזת - דינה דגן מים המלח-לחץ כאן

האשה הנועזת - דינה דגן מים המלח:

דינה דגן היא אשה יחידה שחכרה חוף צפוני בים המלח מישובי המועצה האזורית מגילות. היא מנהלת את חוף "ביאנקיני סיאסטה" שליד מועדון הקצינים ההרוס קליה. יש במקום צימרים מעץ ואפשרויות בילוי יום או לילה. פתוח 24 שעות ביממה. בלילה, שורר מסביב חושך מצריים. סתם. שני הבנים שלה עובדים בכל הג'ובים, שאר העובדים מיריחו. זה מקום של דו קיום שקט: אנשי מינהל משני הצדדים נכנסים להגיד שלום. היא הפכה צימר אחד לוילה שלה, והיא מרכז המקום. התחביב כאן הוא שיחות. הירידה לים פרועה וטבעית. המזון והתיפאורה הם בסגנון מרוקאי. שף מיריחו יתעורר בשבילך באיזו שעה מוזרה שתרעב ויכין מה שתזמין או מה שיש לו במטבח. שאר היום אוכלים לפי תפריט מזרחי באולם ממוזג עם תיפאורה מרוקאית זוהרת אדומה. דגן, כמו המקום עצמו הם יוצאי דופן ומעניינים בנוף הישראלי. שווה עניין אנושי, שווה עניין תיירותי, תחושה של סוף העולם. אם נוסעים מירושלים בכבישים מהם נמנענו בעבר, מגיעים מתל אביב בשעה ומשהו. 22 דקות מירושלים. (לאה אתגר בעיקבות ביקור לילי שם)
לחופו הצפוני של ים המלח שוכן "ביאנקיני בסיאסטה" - מרכז נופש באוירה מרוקאית ביתית, בהנהלתה של הגברת דינה דגן. בין היתר הנופשים יכולים להנות בביאנקיני מרצועת חוף פרטית, בריכת מים מתוקים, פינת חי, חדרי אירוח מפנקים ואפשרות ללון באוהלי חושה. אטרציה מיוחדת במקום היא המסעדה המרוקאית המתפרסת ב- 4 אוהלים מרוקאים, בבישולה הביתי של דינה, ופאב הפתוח כל שעות היממה. כמו כן במקום גן ארועים על שפת הים המעוצב כאמפי תאטרון, וספא עם שני חדרי טיפולים, סאונה רטובה (בעיצוב אוריינטלי) ויבשה וג'קוזי, ומגוון טיפולים כגון חבישת בוץ, עיסויים שונים ועוד.
בנוסף, לאחרונה פתחה דינה את מסעדת "אוריינט" בקיבוץ אלמוג, מסעדה וגן ארועים רחב ידיים בעיצוב אוריינטלי המתמחה במגוון תבשילים יווניים, מרוקאים, מצריים, ועוד, ואף מספקת שירותי קייטרינג למטיילים במדבר.
סיפורו של המקום מתחיל במסעדה ירושלמית בשם "ביאנקיני", אותה ניהלה דינה לפני מספר שנים. לאחר סיכול פיגוע שמנעה בעצמה באותה מסעדה, ארזה את חפציה והקימה את "ביאנקיני בסיאסטה" לחופו של ים המלח השליו, ותקוותה מפריחה את השממה באיזור. לפי דינה, "לכל אדם יש הזכות לסכן חייו כדי להציל אותם".

 

 

מאת רמי מלין

 

 

מתוך: נוצץ - ערוץ החברה של ישראל http://www.notzetz.com/other/articles.asp?category=7&number=161

צימרים בים המלח, נופש בים המלח

הזמנת חדרים

חוות דעת
דירוג אורחים: 3.9
"בעיהבnיחmuhi"

קופונים

    עבור לתוכן העמוד