הצג הסתר
אודותינו
דלג על אודותינו

1. מי זאת דינה דגן ?

 

                        

דינה דגן בעלת החוף, כפר הנופש והפאב ביאנקיני

 

 

הרקע:

דינה דגן, בעבר בעלת הפאב ביאנקיני במרכז העיר, היא מפעילת חוף הים ביאנקיני בים המלח ובעלת המתחם הסמוך לו, ביאנקיני-בסיאסטה, הכולל כפר נופש, מסעדה מרוקאית ופאב. דגן מנהלת את העסק זה כארבע שנים, "הפאב במקום נכנס לספר השיאים של גינס בשל היותו הפאב הנמוך בעולם", מספרת דגן.

 

בגלל האינתיפאדה:

"בגלל האינתיפאדה החלטתי לעבור לכאן", אומרת דגן. "בפאב ביאנקיני שהיה לי בירושלים היה נסיון פיגוע". לדבריה, היא רכשה את המקום תוך עשר דקות. "באתי, ראיתי, קניתי. התאהבתי במקום, בנוף". דגן מספרת ששניים מהיישובים הסמוכים לחוף סבלו מקשיים כלכליים, והיא פנתה אליהם והציעה להם למכור לה את החוף. חוף ציבורי: דגן אינה תומכת באזרחים הנאבקים כיום לטובת שימוש הופשי בחופי הכנרת ובכלל חופי הארץ, ובביטול גביית הכספים על-ידי מפעילי חופים. "צריך להבין שמי שמנקה את החופים ומתחזק אותם זה העירייה או גורמים פרטיים", אומרת דגן. "כל אלה לא לוקחים כסף על הים, אלא על השירותים הניתנים בו".

 

 אם ביאנקיני היה יודע:

החוף ביאנקיני נקרא על שם הרחוב המקשר בין רחוב שמאי להלל בעיר, שבו פעל בעבר הפאב של דגן. הרחוב נקרא על שמו של אנג'לו לוי ביאנקיני (1920-1897). "ביאנקיני היה עסקן ציוני איטלקי ציוני שסייע רבות לישראל", מסבירה דגן. "באחד ממסעותיו לארץ שודדי ים הרגו אותו כי היה ציוני. מעניין מה הוא היה אומר אם היה יודע שהעברתי את שמו לחוף הים". עיר קטנה על שפת הים: "באתי להפריח את השממה", אומרת דגן. "אני רוצה לפתח כאן גם התיישבות קבע, ומנסה לארגן משקיעים למטרה זו. כיום מי שרוצה להיתגורר בים המלח אין לו יכולת לממש זאת, כי אין כאן נכסים למכירה".

 

אישה בין גברים:

 "באחת הפעמים שבאתי לכנס בעלי החופים שנערך מטעם משרד הפניםנכנסתי באיחור, והאולם היה מלא בגברים. כשיצאנו להפסקה היסתכלו עלי כל הגברים ושאלו אותי בצחוק אם אני מרצה. אמרתי להם שאני בעלת חוף, בדיוק כמוהם. כיום אין הרבה נשים, אם בכלל, שהן בעלות חופים. ובכל זאת, אף שרוב האנשים שאני עובדת איתם הם גברים, כבר אין סטיגמות ולא מתייחסים אלי אחרת בגלל שאני אשה. הסטיגמות נעלמו. נותנים לי את כל הקרדיט על ניהול המקום".

 

ממשלה ובוץ רפואי:

 "אנשים מגיעים לכאן ממרחקים כדי להירפא בעזרת הבוץ והאווירה שיש כאן", אומרת דגן, "ממשלת ישראל צריכה להשקיע במקום ולמנוע את ההתייבשות שלו. כנראה הממשלה לא מעריכה את שיש כאן, ורק אחרי שיקרה אסון יתעוררו". ההתייבשות מתרחשת בעיקר באזור הדרומי של חוף הים, ולא באזור הצפוני שחוף ביאנקיני ממוקם בו.

צימרים בים המלח, נופש בים המלח

הזמנת חדרים

חוות דעת
דירוג אורחים: 3.9
"בעיהבnיחmuhi"

קופונים

    עבור לתוכן העמוד